Metin2hile.net Metin2 Hileleri , Onlineoynuyoruz.com Silkroad Online , Onlineoyun.forumotion.com Conquer Online
 
AnasayfaPortalSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Muhteşem Yüzyıl İzle - Kurtlar vadisi pusu son bölüm


Paylaş | 
 

 Silkroad Online Nedir?

Aşağa gitmek 

Verdiğim bilgi işinize yaradımı?
 Çok teşekkürler
 Hiç bir işe yaramıyor
Sonuçları Gör
YazarMesaj
mekanci45

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 19/11/09
Yaş : 28

MesajKonu: Silkroad Online Nedir?   Cuma Kas. 20, 2009 6:35 pm

Silkroad Online Nedir?

Silkroad Online(Türkçe: İpek Yolu), Joymax firması tarafından geliştirilmiş "Devasaoyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu" (MMORPG)'dur. Şu anda Çinli veAvrupalı medeniyetlerin komutanlarının karakter yapıları üzerinekurulan Silkroad Online Eski Asya ve Avrupa arasındaki kültürel veekonomik ticareti yansıtan ama şimdi unutulmaya yüz tutan görkemli birtarihi, maceralarla yaşatmaktadır...

Silkroad Online; Çin ve İstanbul arasına yayılan gerçekçi geniş birharitayla ve kaliteli grafik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Oyununsistemi ve amacı 3 meslek grubuna dağılır. Tüccarlar, Avcılar veHırsızlar... Tüccarlar şehirler arasında ticaret yaparak parakazanmaya, avcılar tüccarların sorunsuz bir şekilde kervanlarınıgötürmelerine, hırsızlar ise tüccarları soyarak çaldıkları mallardanpara kazanmaya çalışırlar.

Silkroad Online Ücretli midir?

Silkroad Onlineücretsiz oynanabilecek bir oyundur. Oyun içerisinde oyuncunun işinikolaylaştırabilecek bazı eşyalar ve özellikler parayla satılmaktadır,bunların alınması ve kullanılması isteğe bağlıdır.

Silkroad Online Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

JOYMAX.COM - Global Hub of Fun :: SilkroadOnline sitesindesağ üst tarafta bulunan create account bağlantısından girilerek yeniüye kaydı oluşturulur, burada verilen isim ve şifre oyuna giriş içindegereklidir. Kaydın ardından isim ve şifreyle siteye giriş yapılarakdownload bölümündeki kurulum için gereken dosyalar bilgisayaraindirilir.

Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

İstenilen en düşük konfigürasyon:
Pentium 3 800MHz ya da yükseği işlemci
256MB RAM
3D speed over GeForce2 veya ATI 9000 ekran kartı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
4GB boş alana sahip harddisk
Windows 2000, XP, Vista işletim sistemi

İstenilen konfigürasyon:
Pentium 4 2.4GHz ya da yükseği işlemci
512MB RAM
3D speed over GeForce FX 5600 or ATI9500 ekran kartı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
4GB boş alana sahip harddisk
Windows 2000, XP, Vista işletim sistemi

Kurulum ve Oyuna Giriş?

Silkroad Onlinesitesinden indirilen dosyanın bilgisayara kurulumu tamamlandıktan sonraçalıştırılarak varsa otomatik güncellemeler yapılır (her Salı sabahısunucularda bakım ve güncelleme yapılır). Start butonuna basılmasıylagameguard ardından oyun yüklenecektir. Ekran geçiş yaptıktan sonraherhangi bir tuşa veya mouse a tıklanarak gelen ekrana isim ve şifreyazılır, oynamak istenilen sunucu seçilir. En son eklenen sunucularıseçmek yeni başlayanlar için idealdir, connect tuşuna bastıktan sonragelen onay kodlamasını girilir. Karakter seçme veya yeni karakteryaratma ekranında oyuncu uygun karakter yaratır veya oyuna girmek içindaha önceden yarattığı karakteri seçer. Karakter seçildikten sonraStart ile oyuna başlanabilir.

Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Silkroad Onlineile beraber Gameguard isimli bir koruma programı yüklenir, bu programbilgilerin korunması içindir. Oyunu daha hızlı oynamak için yazılmış 3.parti programlar bu koruma sistemini iptal ederek giriş yaparlar. Botve Loader denilen bu tarz illegal programlarda keylogger (şifre çalmakiçindir) ve virüs olma olasılığı yüksektir, bu tarz programlarınkullanılmaması tavsiye edilir. Oyun yöneticileri tarafından da bu tarzprogramları kullananlar takip edilip banlanmaktadır (oyundan 100 yıluzaklaştırma). Oyun Sistemi

Bölgeler

Islam: Bin Bir Gece Masalları ve gizemli İslam kültürü

Europe: Doğu Roma'yı merkez alan Yunan ve Roma mitolojisi

China: Jangan'ı merkez alan Çin bölgesi kültürü

West Asia: Eşkıya grubunun ana sahnesi

Asia Minor: Tacirler için, isyancı kuvvetler ve günahkar meleğin destekçileri gibi tehlikeli unsurlar içeren bölge.

Western China: Muhteşem Budist kültürü

Central Asia: İpek Yolu'nun kuzeyindeki ovaların merkezi olan bölge

Taklamakan: Göçebe kabilelerinin ve gizlenmiş diğerlerinin kültürü

Oasis Kingdom: Fırtınalı çölün ortasında görkemli Vaha Krallığı

Taoist World: Taoizme dayalı sofular dünyası

Heaven: Düşsel cennet dünyası

India: Budist kültürün doruk noktası

Şehirler

Jangan: Çinli karakterlerin oyuna başlangıç ve gelişme yerleridir (Avrupa karakterlerde gelebilir).

Downhang: Çinli karaketlerin belirli bir seviyeden sonra devam ettikleri şehirdir (Avrupa karakterlerde gelebilir).

Hotan: Çinli ve avrupa karakterlerin belli bir seviyeden sonra geldikleri ortak şehirdir.

Samarkand: Avrupalı karaketlerin belirli bir seviyeden sonra devam ettikleri şehirdir (Çinli karakterlerde gelebilir).

Constantinople: Avrupalı karakterlerin oyuna başlangıç ve gelişme yerleridir (Çinli karakterlerde gelebilir).

Arabirim

Oyuna girildiğinde üstsolda karakterin leveli hemen sağında güç ve büyü puanının seviyesibulunur, açılan büyüler ve özel güçler bunun yanındadır.

Sağ üst ekranda varsa eğer at, köpek veya yerdekileri toplayan hayvanın(pet) resimleri görünür. Sol altta sohbet penceresi bulunur All, tümyazıları görmek içindir diğerleri üzerinde yazanlar yani parti, guildve union yazışmaları içindir ve hepsinin yazı rengi farklıdır. Allekranında sarı renkte yazanlara genel (global) mesajlar denir paraylaalınan bir özelliktir. Oyun yöneticilerinin mesajları da [GM] ilebaşlar ve yine farklı renktir. Alt orta alan yani sohbet alanınınyanındaki kutucuklar kullanılacak yetenekler için ayrılmıştır. 0-9arası rakamlara basarak kullanılabilir. F1-F4 arası 4 boş alan vardır.

Alt sağdaki ikonlar menülerin açılması içindir. Büyük yuvarlak olan ençok kulanılan menüdür. Büyük kutunun sağındaki üstteki kutu guildbölümünü ve mesaj kutularını açar, ortadaki sistem ayarları ve oyundançıkış içindir (ayarları yaptıktan sonra exit' e basmayınız oyundançıkar, çarpıya tıklayarak kapatın). En alttaki kutucuk Item Mall yanigerçek parayla satılan oyun malzemeleri içindir.

Avlanma (Hunting)

Şehir dışındakiyaratıkları kesmeye (şehir içine yaratıklar giremez) avlanma denilir,yaratıkların üstlerine tıklanıldığında ekranın en üstünde bir kutudaisimleri ve seviyeleri yazar. Bu küçük pencerenin sol üstündekiyuvarlak renk mavi ise karakterinizin seviyesinden daha düşük biryaratık, gri ise kendi seviyenizde, kırmızı ise daha yüksek seviyededemektir. Mavi ve turuncuya kadar yaratıklara saldırılması tavsiyeedilir. Saldırmak için yaratığa (mob) çift tıklamak yeterlidir.Becerileriniz geliştikçe kısayola konulan tuşlar sayesinde bir kereseçip 0-9 arasındaki klavye tuşlarına basılması da yeterli olacaktır.

Görevler (Quest)

Oyununanlatımıyla başlayan görevler daha sonra değişik hikâyelere ve amaçlarada dönüşerek hem karakterin gelişimine katkıda bulunmakta hem deoyuncuya hediyeler vermektedir. Çoğu görev tek başına (solo)yapılabilirken bazılarını da diğer oyuncularla yaparak (party) birkaynaşma ortamı da sağlanmıştır. Oyundaki görevleri genellikleşehirlerde bazende şehir dışında olan NPC' ler verir. İlk görevleroyunun tanıması amacında olduğu için şehirdeki NPC' lerde (görevlibilgisayar karakterleri) olacak daha sonra avlanma ve iletme görevlerialınacaktır bu görevlerle seviye atlayarak karakter yapısınıdüzeltecektir.

Malzeme Kazanımı

Kesilenyaratıklardan seviyesine göre altın, bazende kıyafet veya silahdüşebilmektedir. Düşük seviyelerde fazla düşerken seviye yükseldikçe buoran eşyalarda azalacaktır. Oyuncular yerden düşen eşyaların kendineuygun olanlarını giyebilir kalanını da tezgah açıp satabilir veyauğraşmamak için daha düşük bir fiyata NPC' ye satabilir. Uygunkıyafetleri yerden topladığınız altınları biriktirerek diğeroyuncuların tezgahlarından alma olasılığı da vardır. Yeni başlayanlarınyerden düşen eşyalardan etrafında yıldızlar dönenleri hemen satmamalarıtavsiye edilir, nedeni için Değerli Öğeler (SOX items) kısmına bakınız.

Partiler (Party)

Oyundaki diğerinsanlarla ilişkilerin geliştirilmesi için tasarlanmış bir sistemdir.Farklı şekilleri vardır; 4 kişilik partilerde herkes kendi kestiğinegöre puan alırken 8 kişilik partilerde alınan puanlar birbirine yakınolan oyuncular arasında paylaştırılır. Bir parti açmak için Partyekranına veya klavyeden P harfine basılır, set tuşuyla partininpaylaşımı belirlenir. Exp Auto Share seçimi 8' li, Exp Distributionseçimi 4' lü parti içindir. Item auto share düşen eşya ve elementlerinsırayla parti elemanlarına dağıtılmasını, Item Distrubition seçeneğiise düşen eşya ve elementin yaratığı kesene gitmesini ayarlar. 4kişilik partilerde katılımcı oyuncu sayısına göre kesilen yaratıklardandaha fazla puan alınır.

Ticaret (Stall)

Oyun içerisindeyine diğer oyuncularla etkileşim için ticaret yani tezgah açmak sistemibulunmaktadır. Yaratık kesildiğinde şans eseri düşen silah, giysi veyakıyafetler bu tezgahlarda satılabilmektedir. Tezgah açmak içinklavyeden A tuşuna basarak çıkan menünün en sağındaki Stall (hazinekutusu şeklindedir)' a sağ tıklanır. Tezgaha bir başlık yazılır vetamam denir. Karakterin üstünde bulunan satılacak nesneler bu tezgahafiyatları yazılarak konulur. Open tuşu tezgahı açmaya Modify tuşu isetezgahı düzenlemeye yarar. Open denilence çıkan Stall Network onaypenceresine tamam derseniz diğer oyuncular Stall Network sistemi iletezgaha girmeden de eşyaların fiyatlarını görüp, satın alabilirler.Stall Network sistemi kullanılarak diğer oyuncuların sattığı nesnelerigörmek için klavyeden F tuşuna basılması yeterlidir. Üst menüdeki uygunalanlar seçilere arama yapılabilir.

Lonca (Guild)

Oyuncularınbirleşerek kurdukları ve sohbet edebildikleri birlik sistemidir.Loncayı açan yönetici üyelere; üye almak, üyeyi kovmak, ortak depoalanını kullanmak gibi farklı yetkiler verebilir. 9 guild birleşerekbir guild master olmak şartı ile Union oluşturabilir.

Karakter Yapılandırma

Irklar

Silkroad Onlineoyuna ilk giriş yapıldığında Avrupa ve Çin olarak iki tür ırksunmaktadır. Arap ırkının da eklenmesi gündemdedir ve bir süre sonradevreye girmesi beklenmektedir. Her ırkın kendine has özellikleribulunmaktadır. Açılan bir ırk karakteri daha sonra başka bir ırkadönüştürülemez.

Çinliler

Savaşçılar vebüyücüler olarak 2 gruba ayrılır. Silah kullanma üzerine gelişmişyetenekleri vardır ve hem grup hemde tek başlarına savaşmak içinuygundurlar.

Avrupalılar

Avrupa karakterleri grup oyununa daha yatkındır. Çinliler gibi tek başlarına rahat gelişemezler.

Karakter gelişimi

Gelişim Puanı (Stats)

Karakter herseviyeyi atlayışında 5 gelişim puanı alır. Bu puanlardan ikisi otomatikolarak güç (STR - Strength) ve zekaya (INT - Intelligence)paylaştırılır, kalan 3 puanı karakterin gelişim göstermesinin istendiğialana verilir, tek bir yere verildiği gibi karışık olarak taverilebilir.

Tecrübe Puanları (Exp)

Karakter heryaratık kestiğinde belli bir puan alır, bu puanlar istenilen seviyeyegeldiğinde karakter bir üst seviyeye çıkar. Ekranın sol alt köşesindebulunan yeşil bar üzerindeki yüzde tamamlandığında karakter seviyeatlar. Avrupa sunucularında şu andaki en yüksek seviye 100' dür.

Beceriler (Skill)

Karakter heryaratık kestiğinde gelişim puanıyla beraber bir de beceri (skill) puanıalır bu puanları belli bir alanda ustalaşmak için kullanılır. Oyuncununseviye atladığında skill ekranından uzmanlaşmak istediği alanı "LevelUp" yapması gerekir. Becerilerde iki ırk içinde ortak olan bazınoktalar vardır sadece. Beceri üst levelleri kendi levellerini geçemez.Pasif ve aktif olarak farklı beceriler vardır, pasif olanlar açtığınızanda karakterinizine etki eder. Oyuncu aktif olanları belli sürelerdekendisi çalıştırmak zorundadır. Bazı becerileri açabilmek için birönceki seviyedekini de açmanız gerekebilir.

Avrupalı karakterler seviyeleri * 2 kadar beceri leveli (skill)kullanır. Her seviyede farklı beceriler açılacak, kullandıklarıbecerilerde gelişecektir. 100 seviyeye geldiğinde toplam sadece 2alanda uzmanlaşabilir.

Avrupalı karakterlerin beceri skilleri:

Melee: Warrior,Roque güç üzerine kurulu yapılardır fakat büyülü vuruşlara karşızayıflardır. Gelişim puanlarının STR verilmesi önerilir.


Warrior: One Handed Sword, Two Handed Sword ve Dual Axe olmak üzere üç değişik silahı kullanma kabiliyetine sahiptir.

Roque: Oyundakien yüksek kritiği vuran silahlara sahiptirler, Crossbow ok atmakabiliyetine sahiptir, dagger ise yakın dövüş ve zehirleme konusundauzmandır.

Caster: Wizard,Warlock büyülü vuruşlar üzerine kuruludur ama fiziksel vuruşlara karşızayıflardır. Gelişim puanlarının INT verilmesi önerilir.

Wizard: Kullanabileceği tek bir silah vardır ama oyunda yapılan en yüksek zararları verebilir.

Warlock: Rakibini zayıf düşürecek cadıların kullanacağı türden büyülere sahiptir.

Buffer: Bard, Cleric partilerin vazgeçilmez karakterleridir. Gelişim puanlarının verilmesi oyuncuya bağlıdır.

Bard: Müzisyendir,yaptığı müzikle hızlı yürüme, yaratıklardan korunma veya yanına çekmegibi çok değişik notalar çıkarabilir. Tek başına savaşması zordur,parti adamıdır.

Cleric:Parti oyunlarının vazgeçilmezidir. Verdiği ekstra güçlerleyanındakileri yenilmez sayılabilecek düzeye getirebilir. Ölülericanlarını belli bir süreliğine yükselterek diriltebilir. Tek başınasavaşması zordur, parti adamıdır ama canının % 95 ini kulanarak oyundabulunan tüm karakterlerden daha yüksek zarar verebilen özel bir büyüsüvardır.

Çinli karakterlerin toplam 300 sınırları vardır. 100. seviyeye geldiğinde toplamda 3 alanı sonuna kadar açabilir.

Çinli karakterlerin beceri skilleri:

Çinli karakterlerde silah ve büyü olarak iki farklı yapı vardır. Gelişim puanlarına göre silah ve beceri geliştirirler.

Weapon: Kılıç, mızrak ve yay olmak üzere 3 çeşittir, verilen gelişim puanına göre silah seçimi yapılır.

Bicheon: Swordve Blade olmak üzere iki silah vardır Fiziksel vuranlar Blade büyülülerSword kullanır, ikisi de kalkan kullanabilir. STR yapılandırılmalıBlade dövüşlerde çok tercih edilir, INT yapılandırılmalı Sword dahakolay ölebilir ama rakibe yüksek zarar verir.

Heuksal: Spearve Glavie olmak üzere iki silah vardır Fiziksel vuranlar Glaviebüyülüler Spear kullanır, pasif olarak canını arttıran özel birbecerisi vardır. STR yapılandırılmalı Glavie ekstra gelen canıyladayanıklıdır ve vuruş gücü de orantılıdır. INT yapılandırılmalı SpearÇinli karakterlerin en yüksek zararı veren karakteridir, ama korunmasıolmadığı için daha dayanıksızdır.

Pacheon: SadeceBow kullanır, Uzaktan yüksek kritik vurma yeteneğine sahiptir. En hızlıseviye atlayan karakterlerdendir. Dövüşlerde yanına oyuncular gelemedenkazanabilir. Fiziksel veya büyülü olması oyuncunun seçimine bağlıdır.

Force: Karakterin kullandığı silahla bağımsız olarak 4 ana maddeden güçler seçilebilir.

Cold: Elyakması buzdur, en düşük zararı verir. Rakibi dondurablir veyayavaşlatabilir, karaktere fiziksel defans sağlayan büyüleri vardır.

Lightning: El yakması elektriktir, Rakibe şok verebilir, karaktere hızlı yürüme ışınlanma büyüsel vuruş gücünü arttırma gibi büyüler verir.

Fire: El yakması ateştir, en yüksek zararı verir. Rakibi yakabilir, büyüsel dayanıklılık, görünmezleri görme gibi büyüler verebilir.

Force Power: Ölüleri diriltme, canı azaldıkça takviye edebilme, yaratıklardan korunma oluşturma, rakibe büyü yapabilme özellikleri vardır.

Kıyafet seçimleri

Buradaokuyacaklarınız hangi silah grubunun yanında nasıl kıyafetler giymenizgerektiğiyle ilgilidir. Bazı oyuncular farklı seçim yapabilmektedir.Avrupa ve çin kıyafetlerinin isimleri farklı olmakla beraber ortaközelliklere sahiptir.

Robe;(avrupa) ve Garment (Çin) kıyafetlerinin büyüsel dayanıklılıkları fazlafiziksel dayanıklılıkları zayıftır. Kumaştan yapılan hafif bir kıyafetolduğu için yürüme hızınız % 20 daha fazladır

Light Armor;(avrupa) ve Protector (Çin) iki vuruşa da orantılı olarak dayanıklıdır.Kumaş ve metal karışımından yapılan orta ağırlıkta bir kıyafet olduğuiçin yürüme hızınız % 10 daha fazladır

Heavy Armor;(avrupa) ve Armor (Çin) fiziksel dayanıklılıları fazla ama büyüye karşıdayanıklılıkları zayıftır. Metalden yapılan ağır bir kıyafet olduğuiçin yürüme hızınız değişmez.

Avrupa silahların seçimleri:

One-hand Sword: Heavy Armor, Light Armor, Shield (kalkan takabilir)

Two-hand Sword: Heavy Armor, Light Armor

Dual Axe: Heavy Armor, Light Armor

Dagger: Light Armor

Crossbow: Light Armor

Warlock Rod: Robe, Shield

Staff: Robe

Harp: Robe

Cleric Rod: Light Armor, Robe, Shield

Çin karakterler yapılarına göre farklı seçimlere sahiptir.

STR; yani savaşçı karakterler fiziksel dayanıklılığa sahip oldukları için çoğunlukla garment bazende protector giyerler.

INT; yani büyüsel gücü olan karakterler de çoğunlukla protector bazende armor giyerler. Simya Sistemi (Alchemy)

Oyun içerisindeyerden düşen ve satın alınan eşyaların üzerinde belli değerler vardır.Phy Attack, Mag. Attack, Critical ve benzeri gibi değerler belli birrakam aralığında olup yanlarındaki parantezde bulunan yüzdeye vesilahın üzerindeki +' ya göre değişim göstermektedir.

Silaha, kıyafete, aksesuarın seviyesini yükseltmek(+ basmak)

Silaha basılanher (+) Phy. Attack Power ve Mag Attack Power (giysilerde defance)değerlerinde bir artışa yol açacaktır. 0'ken 16-18 olan atak değeri +3iken 24-26 olacaktır. Bastığınız + yükseldikçe bir üstünü basmanızzorlaşacaktır. +1 den +2 ' ye çıkarmak kolayken +5' den +6 ya çıkarmakdaha zordur.

Silah, kıyafet ve aksesuara + basmak için öncelikle ilgili Elixir olmakzordundadır. Silah için Elixir Weapon, kıyafet için Elixir Protector,aksesuar için Elixir Accesory. Ayrıca NPC' lerde satılan Lucky Powder'tutma şansını arttıracaktır. İksir ve şans iksiri alındıktan sonra Yharfine basarak Alchemy (Simya) penceresi açılır. Bu pencere ikibölümden oluşur birincisi taş basmak, ikincisi + basmak içindir. 2.Pencereye gelip sol tarafa silah konulur yandaki açılan slota ilgilielixir ve istenirse (şart değil) Lucky Powder. Daha sonra Fuseseçeneğine tıklanarak işlem tamamlanır. Koyulan alandaki silahınüzerinde ışık çıkara silah başarıyla yükseltilmiştir, koyu bir dumançıkarsa başarısız olmuştur.

Önemli olan noktalar şunlardır; deneme başarısız olursa silah 0' a geridüşer, +4 den sonraki denemelerde silahın yok olma ihtimali vardır.Denenen öğenin en altına maviyle Astral (2) gibi bir değer yazıyorsa +4sonraki başarısız bir denemede silah +4' e düşer ve astral değeri 1azalır. Öğede maviyle yazılmış Immortal yazısı varsa başarısız denemedeyok olma işlemi olursa immortal öğeyi kurtaracaktır.

Silaha kıyafete, aksesuara özellik basmak

Yaratıkkeserken altın ve item haricinde tablet ve element denilen torbalardadüşmektedir. Tabletlerin iki türü vardır bunlar Ruby ve Jade. Rubytabletler pembe renklidir ve öğelerin değerlerinin yanlarıdakiyüzdeleri etkilemek içindir. Jade tabletler yeşil renktedir, öğeninözelliklerinin en altına mavi yazı olarak eklenir ve ilgili değerinrakam kısmında değişiklik yapar. Yerden düşen element torbaları yinealchemy ve NPC' lerde satılan Void Rondo ile açıldıktan sonra, içindençıkan elementler bir yerde toplanır. Öğeye basılması istenen ilgilitablet alınır, tabletin altında yazan istediği elementler ayrılır. Yinealchemy' nin ilk ekranına önce tablet sonra da elementler konulur Fusededikten sonra bir taş verir (taşın alt tarafındaki % ne kadar düşüksebaşarılı olma şansı da o kadar yüksektir).. Bundan sonra Alchemyekranının 2. sayfasını açılarak önce basılması istenen öğe ve ardındantaş konulur ve Fuse denilir. İşlem başarılı olursa öğenin alt tarafındamavi olarak bu özellik eklenir.

Önemli olan noktalar şunlardır; özelliğin yüzdesi şansa bağlı olarakdeğişmekle beraber, aynı özellik o öğede varsa düşürebilir veyayükseltebilir ama özellik kaybolmaz. Başarılı işlem durumunda öğeninfarklı bir değerindeki yüzdesinde şansa bağlı olarak değişiklikolabilir.

Değerli Öğeler (SOX items)

Oyunda 2 tipdeğerli öğe ve bunlarında 3 çeşidi vardır. Bunlardan biri yaratıkkeserken rastlantısal olarak yerden düşen özel öğelerdir Silah, kıyafetveya aksesuar olabilir. Diğer bir yöntem sadece akademiden kazandığınızpuanlarla alınabilen onur silahlarıdır (kıyafet ve aksesuar alınamaz).Özel silahlar karakter pencerenizde çevresinde ışıklar dönerekgösterilir, elinizdeki silahlarınsa cinsine göre parlama şekli vardır.Bu özel öğeler kendi aralarında 3' ayrılır.

Seal of Star: Dengiolan silah veya kıyafete +5 basılmış gibidir. Silahın üzeri parıldayanbir toz bulutuyla sarılıdır.Dengi kıyafetlerden daha pahalıya satılır.

Seal of Moon: Dengiolan bir silaha veya kıyafete +10 basılmış gibidir. Silahın çevresindenbirbirine çapraz geçen 2 ışık dalgası silahın üst kısmına doğru dönerekilerler. SOS öğeden daha pahalıdır.

Seal of Sun: Dengiolan bir silaha veya kıyafete +15 basılmış gibidir. Silahın çevresindenbirbirine çapraz geçen 2 ışık dalgası silahın üst kısmına doğru dönerekilerler, dalgalar tepeye ulaştığında bir parıltı ortaya çıkar. SUNSeviyesine bağlı olarak oyundaki en güçlü öğedir. Çok yüksek fiyatlarlasatılabilir.

Not: Buradaki + değerleri kesin olmamakla beraber oyunu oynayanların çok büyük bir kısmının (%80 +) ortak düşüncesidir.

Özel Yaratıklar (Unique)

Oyunda rastgelearalıklarla (2-5 saat arası) farklı seviyelerde özel yaratıklarçıkmaktadır. Özel yaratıklar belirli ama geniş sayılabilecek bir alanınrastgele bir yerinde çıkarlar. Çıktıkları zaman oyundaki herkesingöreceği şekilde ekranda yazı çıkar. Özel yaratıkların yüksek canlarıvardır ve kolay ölmezler, belli aralıklarla yanlarında (spawn) çokfazla sayıda dengi yaratıklar çıkarırlar ki bu yaratıklar kendilevellerinden daha güçlüdür, bu yüzden oyuncunun dengi olan bir uniqueile tek başına savaşmaması tavsiye edilir. Özel yaratığa en fazla vuranpartiden en yüksek vuran karakterin ismi oyundaki tüm herkesin göreceğişekilde ekranın üst kısmında yazar. Şu anda oyunda bulunan özelyaratıklar seviyelerine göre sıralarsak Tiger Girl, Cerberus, CaptainIvy, Uruchi, Isyutaru, Lord Yarkan ve Demon Shaitan' dır. Yeni GelenLegend 4 ile 90 lvl sınırı 100 levele çıkmıştır ve oyundaki en büyükunique canavarı Medusa olmuştur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
yunuzz

avatar

Mesaj Sayısı : 10
Reputation : 1
Kayıt tarihi : 20/11/09

MesajKonu: Geri: Silkroad Online Nedir?   C.tesi Kas. 21, 2009 12:01 am

AÇIKLAMAYI ÇOK İYİ YAPMIŞSINIZ AMA Bİ KAÇTANEDE RESİM OLSAYDI DAHA İYİ OLURDU . YİNEDE İŞİME YARADI SAOL.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Silkroad Online Nedir?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sro C++ Hatası ALanLar İçeri ..
» Knight Online 1.506
» Scratch Nedir ?
» Yüz Felci Nedir ve Yüz Felci Tedavisi
» İstikşaf Çalışmaları-1

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Silkroad Online - Knight Online | Metin2 Hileleri | Cabal Online :: Silkroad Online :: Silkroad Online Genel-
Buraya geçin: